Klub Skialpinistyczny Kandahar
PZA
mecenat
www.skitour.pl

Aktualności 2017

Pomoc dla Tomka Brzeskiego

2017 >> glowna

1 kwietnia podczas czwartej edycji zawodów Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim na zjeździe z Zawratu Tomek Brzeski z dużą prędkością wpadł na skałę. Uderzenie było na tyle silne, że wielokrotnemu reprezentantowi Polski pękł kask, a on sam doznał groźnych urazów głowy i twarzy.

Od wypadku cały czas jest w śpiączce farmakologicznej i przeszedł już kilka skomplikowanych i wielogodzinnych operacji.

Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót Tomka do zdrowia, ale wiadomo, że czeka go długa i żmudna rehabilitacja…

Tomek Brzeski to sportowiec w 100% znaczeniu tego słowa! W lecie startuje z sukcesami w maratonach biegowych, zawodach nordic walking, biegach górskich oraz triathlonie. Sezon zimowy to przede wszystkich skialpinizm, w którym jest jednym z czołowych zawodnikiem w Polsce.

Chcących wesprzeć Tomka w tych najtrudniejszych i najważniejszych w Jego życiu zawodach prosimy o wpłaty:

 

FUNDACJA NA RATUNEK
Świniarsko 512
33-395 Chełmiec

KRS: 0000518401
NIP: 734-352-77-10
REGON: 123213396
Numer konta bankowego (Łącki Bank Spółdzielczy):

64 8805 0009 0047 9314 2000 0020

 

WAŻNE – konieczny dopisek „pomoc dla Tomka

 

 

Poniżej wybrane sukcesy sportowe Tomka z jego bogatego sportowego CV:

 

2007:

·      IV miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Europy w Biegach Górskich (wersja alpejska)

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich (wersja alpejska) - Francja

·      V miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich (wersja anglosaska) - Ustrzyki Dolne

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich (wersja anglosaska) - Szwajcaria

·      XIV miejsce w maratonie w Budapeszcie (Węgry)

 

2008:

·      V miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich (wersja anglosaska ) - Brenna                  

·      I miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wysokogórskim – Włochy

·      II miejsce w maratonie Wyszechrackim (Podoliniec-sk.-Rytro-pl)

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wysokogórskim na długim dystansie -  „Patrol de Glacier” - Szwajcaria

 

2009:

·      V miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich (wersja anglosaska) - Ustrzyki Dolne

·      I  miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich Weteranów (wersja alpejska) - Pilsko

·      III miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      Reprezentant Polski na zawodach Pierra Menta (Narciarstwo Wysokogórskie) - Francja

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Narciarstwie Wysokogórskim – Szwajcaria

 

2010:

·      I miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wysokogórskim- Czantoria

·      Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wysokogórskim - Andora

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km

·      I miejsce w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking – Hill

·      II Miejsce na Mistrzostwach Świata Nordic Walking na 21 km

·      V miejsce w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich Weteranów

·      III miejsce w Mistrzostwach Polski na Długim Dystansie – Szklarska Poręba

 

2011:

·      II miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      42 miejsce w połówce IronMan Triatlon – Otwarte Mistrzostwa Polski - Susz

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

·      I miejsce w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking – Hill

·      I miejsce w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking Cross Country - 21 km       

 

2012:

·      I miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      III miejsce w Pucharze Europy Środkowej w Narciarstwie Wysokogórskim

·      IV miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich (wersja anglosaska)

·      IV miejsce w  Mistrzostwach Polski w Skyrunningu

·      III miejsce w Visegradmaraton – Podoliniec/Rytro

·      IV miejsce w Mistrzostwach Polski w triatlonie na dystansie IronMan

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski Nornic Walking

 

2013:

·      Reprezentant Polski na zawodach Pierra Menta (Narciarstwo Wysokogórskie) - Francja

·      Mimo wcześniejszej kontuzji – zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w kolanie

II miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

    

2014:

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      I miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

·      I miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w Nornic Walking – Krynica Zdrój

·      Reprezentant Polski na Pucharze Świata w IronMan Triatlon – Majorka

 

2015:

·      I miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w Nornic Walking – Krynica Zdrój

·      I miejsce w I edycji Mistrzostw Polski Nornic Walking Hill – Krynica Zdrój

·      II miejsce w Iron Dragon Triatlon – Kraków

·      II miejsce w Silesiaman ½ IronMan – Katowice

·      VI miejsce w Międzynarodowym Cross Triatlonie – Kraków Tyniec

·      33 miejsce w kategorii wiekowej IronMan Triatlon – Majorka

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wysokogórskim - Pilsko

·      I miejsce w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

 

2016 :  

Mimo wcześniejszej kontuzji - złamany obojczyk i dwie kości podudzia

·      V miejsce – Finał Pucharu Europy Środkowej - vertical (Narciarstwo Wysokogórskie) - Słowacja

·      VI miejsce – Memoriał Piotra Malinowskiego (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      II miejsce w biegu na Elbrus - Rosja

 

2017:

·      I miejsce (kat. weteran) – Szczyrkowski Vertical Race (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      II miejsce – Puchar Połonin (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wysokogórskim – Pilsko

·      I miejsce (kat. M41+) – Polar Sport Skitour (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      II miejsce – Memoriał Jana Strzeleckiego (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      II miejsce (kat. weteran) – Memoriał Józefa Oppenheima (Narciarstwo Wysokogórskie)

·      III miejsce (kat. weteran) w Pucharze Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

wróć
sponsorzy zawodów
Klub Skialpinistyczny Kandahar © 2001 - 2013 ul. Dąbrowskiego 69/1, 41-500 Chorzów tel (+32) 25 17 364, fax (+32) 25 30 531
VI4