Klub Skialpinistyczny Kandahar
PZA
mecenat:
OPP:
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP.

8 Jesienny Bieg Potrójnej przeniesiony na 2021 rok

Po wielu godzinach dyskusji, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o przełożeniu 8 Jesiennego Biegu Potrójnej na 13 listopada 2021 roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19.

Przy tak ogromnym wzroście zachorowań uważamy, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zawodów na tyle bezpiecznie, przyjmując formę choćby przypominającej zawody sportowe. Dodatkowym czynnikiem jest także sytuacja w ratownictwie medycznym. Docierają do nas informacje o wielogodzinnych oczekiwaniach na karetki lub nieprzyjmowania pacjentów z karetek do szpitali. Brak dostępności karetek, czy kolejki karetek pod SOR-ami to ostatnio codzienność także na terenie, przez który biegniemy. I niestety prognozy pokazują, że ten trend w najbliższym tygodniu będzie przybierał na sile. Dlatego organizacja biegu mogłaby w razie jakiegoś wypadku na trasie, z jednej strony utrudnić funkcjonowanie służb medycznych, a z drugiej uniemożliwić Wam otrzymanie pomocy w dostatecznie szybkim czasie.

W tej sytuacji nawet najlepiej przygotowany personel Organizatora nie jest w stanie zapewnić Wam bezpieczeństwa, jakie chcielibyśmy, a wręcz jesteśmy zobowiązani zapewnić Wam i wolontariuszom.

Zakładając najbardziej pozytywne scenariusze pomijając powyższe problemy, istnieje jeszcze jedno olbrzymie zagrożenie dla organizacji 8JBP w listopadzie 2020. Chodzi o nieprzewidywalne działania władz zmiany w obowiązującym prawie, brak ich konsultowania z zainteresowanymi grupami społecznymi itp. Słyszymy z każdej strony że pełny lockdown to kwestia kilku dni – nie chcemy czekać do ostatniej chwili i odwoływać wydarzenie, gdy część z Was będzie już spakowana i w drodze do nas. Lepiej czasem zrobić mały krok wstecz, by potem śmiało iść do przodu.

Zatem zapraszamy na 8 JBP – 13 listopada 2021 – liczymy, że ponownie będziecie z nami!

Ta trudna decyzja niesie ze sobą również konsekwencje finansowe dla nas jako organizatorów, wszelkie rezerwacje, zaliczki, gadżety, medale itp. są wyprodukowane lub w trakcie produkcji i tego nie da się zatrzymać, dlatego będziemy Was prosić o przeniesienia pakietów startowych na rok kolejny co pozwoli nam przetrwać i organizować dla Was dalej zawody.

Szczegóły techniczne dotyczące przeniesienia wpisowego, zwrotów itp. opublikujemy w ciągu kilku najbliższych dni. Oczywiście gorąco namawiamy do przepisania pakietów na 2021 rok.

Informacja odnośnie dokonanych rezerwacji noclegów w Hotelu Czarny Groń:
Dla zawodników, którzy dokonali rezerwacji noclegu hotel ma dwie propozycje:
zwrot przedpłaty
lub
voucher do wykorzystania w przyszłym roku

Jeszcze raz wszystkich Was bardzo przepraszamy

Organizatorzy 8 JBP

mecenat
Sponsorzy